Урок узагальнення за темою «Галицько-Волинська держава»

Мета: Повторити, узагальнити, закріпити знання учнів з теми; розвивати  
пізнавальну активність учнів; виховувати інтерес до історичного минулого свого народу.
Очікувані результати
Після цього уроку учні зможуть:
o   Користуючись картою, показувати розташування Галицько-Волинської держави, напрямки походів монгольських завойовників;
o   Повторити, узагальнити, закріпити знання, одержані на уроках з теми;
o   Висловлювати власні судження щодо оцінки діяльності особистостей, пов’язаних з періодом існування Галицько-Волинської держави.
Тип уроку: узагальнення.
      Форма проведення уроку: урок-історична подорож.

Хід уроку

І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Бліц-опитування
1.     Яку державу ми вивчали впродовж останніх уроків?
2.     Хронологічні рамки.
3.     Які значимі події пов’язані з Галицько-Волинською державою?
4.     Імена, які вам запам’яталися, і пов’язані з Галицько-Волинською державою.

ІІІ. Основна частина уроку.

Слово учителя.

Повідомляє мету уроку та очікувані результати.

Під час здійснення уявної подорожі учні виконують завдання.
1.     Робота з картою: з’ясовують місцерозташування Галицько-Волинської держави, показують на карті сусідні землі і держави, головні міста.
2.     Історична довідка: Скласти по одному запитанню до вікторини «Утворення Галицько-Волинської держави»
3.     «Дозвольте познайомити»: впізнають за портретами, розмішеними на мультимедійній презентації, історичну особу, дають оцінку їх діяльності.
4.     «Шляхом завоюванняі»: простежують по карті шлях монголо-татар землями Русі та розповідають про наслідки завоювань.
5.     «Остання сторінка»: у вигляді схеми зобразити причини загибелі Галицько-Волинської держави, виділивши окремо внутрішні та зовнішні чинники.
6.     «Культурна спадщина»: дидактична гра «Снігова куля» – учні по черзі називають поняття, факти, імена, дати, пам’ятки, пов’язані з  розвитком культури Галицько-Волинської держави і роблять висновки.
7.     «Враження»: «Коло думок» – висловлюють власні думки щодо історичного значення Галицько-Волинської держави як правонаступниці Київської Русі.

IV. Підсумки

Учитель підводить підсумки уроку та оцінює роботу учнів.

V. Домашнє завдання
Опрацювати відповідний матеріал підручника.
Скласти кросворд до теми.


Немає коментарів:

Дописати коментар